A
Dívány.hu összegyűjtött néhány hagyományos módszert, amivel ha rövid ideig is, de javíthat a közérzetén.
Nappal tartsa zárva az ablakokat, húzza le a redőnyöket, csináljon árnyékot, és próbálja meg minden lehetséges módon kint tartani a napsugarakat. Este viszont csináljon kereszthuzatot, és engedje, hogy a hűvösebb levegő átjárja a lakást.
Sokak szerint a legjobb módszer ha egy lepedőt vagy nagyobb törülközőt vizez be, és azt használja sötétítőnek, így egy kicsit hűsebb lesz a lakásban.
Ha van ventilátora, akkor csinálhat belőle egy egyszerűbb, házi megoldásokkal működő léghűtőt vagy párásító ventilátort. Rakjon egy fém tálba sós vizet, fagyassza meg, majd helyezze a ventilátor elé, így gyakorlatilag hasonló eredményt kap, mint a fentebb említett léghűtő berendezésekkel. Ugyanígy hideg vizet is tehet a ventilátor elé, hogy kis vízpermetet kapjon. Fontos, hogy ne rakja tele a tálat, hanem hagyjon helyet, hogy ne fröcskölje ki a ventilátor szele a vizet. Azért jó, ha tesz a vízbe sót, mert így a víz nem 0 fokon fagy meg, hanem alacsonyabb hőmérsékletet is fel tud venni, és a hőátvitel hatásfoka megnövekszik, azaz jobban hűt.

A gőzzel járó tevékenységeket, mint a zuhanyzás, fürdés, főzés, próbálja estére időzíteni, mert a gőz napközben bennreked a lakásban. Reggel már csak langyos vízzel frissítse fel magát.
Egyébként sem árt napközben is többször bevizeznie magát, megmosnia az arcát, vagy csak a csuklójára folyatni hideg vizet, hogy hűtse a szervezetét.
Ha már végképp nem bírja, mártsa langyos vízbe a pólója ujját. Ez felfrissíti, a langyos víz miatt nem sokkolja a szervezetét, és mivel csak az ujj rész lesz vizes, ezért nem is valószínű, hogy megfázik.
Bátrabbak kipróbálhatják az előző módszer teljes pólós változatát, sőt végső elkeseredésben vizes pólóban oda lehet ülni a ventilátor elé. Ez egy darabig jó érzés lesz, viszont amint hozzászokik, már nem marad más megoldás, csak a kád víz. Egyébként ez sem elvetendő, de nem kell jéghideg vízbe ülnie a felfrissüléshez.
Dobálja ki a hűtőből a lejárt termékeket, helyette egy zacskóban rakja be a lepedőjét, a pizsamáját, vagy az egész párnáját, akár a mélyhűtőbe. Ha zacskóba teszi, nem képződik rajta jég, viszont kellemesen hűs lesz legalább addig, amíg elalszik.
Ne felejtse a fizikai alaptörvényt, miszerint a meleg felfelé száll. Ha teheti költözzön le a földszintre, vagy már az is sokat segít, ha az ágyneműjét napközben leviszi a pincébe, ahol hidegebb van.
Vannak, akik azt tanácsolják, hogy egyen csípős ételeket. Nem hiába teszik ezt például az indiaiak sem, ugyanis az ember ettől elkezd izzadni, ami hűti a bőrt.
Kicsit furcsa tanács, de ha van háziállata, figyelje meg merre pihen. Ők ösztönösen megtalálják a lakás leghidegebb pontját vagy a kereszthuzatot, legyen bármilyen enyhe.
Minden apróság számít, járjon körbe a lakásban és zárja el az összes őrlángot, ne égjen feleslegesen egy villany sem, húzza ki az elektromos dolgokat. Ha a garázsa a lakrész alatt található, akkor ne álljon be addig, amíg ki nem hűlt teljesen a motor.
A főzést hagyja estére, mikor hűvösebb van. Főzzön úgy, hogy elég legyen mikrózni az ételt napközben. A sütést ebben a kánikulában inkább felejtse el.

Figyeljen oda arra, hogy mit eszik, vagy mi van a hűtőben. Például egy hideg uborkakarika a homlokon tényleg csodákat tesz, vagy próbálja ki a mentol jótékony hatását. Ha van otthon gyümölcse, mossa meg, készítse elő, vágja kis szeletekre és fagyasszon le mindent.
Ha télen használ melegvizes palackot, most vegye elő, töltse meg vízzel, rakja a mélyhűtőbe, majd mint télen, tegye az ágyába lefekvés előtt. Kiváló szolgálatot nyújt így a melegebb napokon is.
Ha már tényleg nem bírja, akkor menjen el egy plázába, vagy egy moziba. De mehet múzeumba, könyvtárba, sőt néhányan akár egy templomban is elüldögélnek ilyenkor. Mert ilyenkor mindenütt jó, ahol hidegebb van, mint otthon.