Zala megye területén összesen 99 toborzó rendezvény keretében 1665 jelentkező kompetenciáinak felmérésére került sor. A résztvevők közül 909 fő vett részt kompetenciafejlesztő képzésben. A képzés leginkább a foglalkoztathatóság szempontjából alapkövetelménynek számító ismereteket biztosított a résztvevők számára (pl. kommunikációs készség növelése, önéletrajz írása valamint a munka világában való eligazodást segítő képességjegyek fejlesztése).
A képzésben résztvevők egy része ezt követően a helyi vállalkozói igények felmérése alapján különböző szakmákat betanító képzéseken vehetett részt, mint pl.: motorfűrész-kezelő, tisztítás-technológiai szakmunkás, betanított parkgondozó, betanított gyógynövénygyűjtő és -termesztő, betanított varrómunkás, betanított zöldségtermesztő, bio- és zöldhulladék hasznosítás, komposztálás, energetikai ültetvénygondozó, gipszkarton szerelő stb. A projekt így nem csak szakmát adott a képzésben résztvevőknek, hanem lakóhelyükhöz közel valós gyakorlati lehetőséget is biztosított.
A program utolsó évében 5-8. osztályos képzések is indultak azok számára, akik valamilyen oknál fogva a képzés indulásáig nem tudták befejezni az általános iskolát, és az aluliskolázottság nehezítette számukra az elhelyezkedést.
A képzéseken országosan 17 846 fő vett részt, amelyből 14 900-an sikeres vizsgát tettek. Az „Aktívan a munkáért!” program ezáltal eredményesen járult hozzá az iskoláztatási színvonal emelkedéséhez, valamint közel 15 ezer ember számára adott esélyt arra, hogy ismét elhelyezkedjen a munka világában.
Az Intézet az Emberi Erőforrások Minisztériumának (EMMI) felnőttképzési és módszertani háttérintézeteként a társadalmi felzárkózás előmozdításában, a mélyszegénység megszüntetésében és az esélyteremtésben európai uniós, valamint hazai finanszírozású projektjeinek keretében főként a hátrányos helyzetűeket,
álláskeresőket, alacsony iskolai végzettségűeket, mélyszegénységben élőket és a megváltozott munkaképességűeket segíti.
További információ:
www.tkki.hu
A fotó illusztráció!