A város díszpolgárának idén Papp Lajos szívsebész professzort választotta a közgyűlés, aki alapítója volt a szívsebészeti centrumnak.
Élete és munkássága a Wikipedián:
Papp Lajos (Aranyosgadány, 1948. március 21. Széchenyi-díjas szívsebész, a Pécsi Tudományegyetem nyugalmazott tanára, valamint PTE ÁOK Szívgyógyászati Klinika korábbi igazgatója.
Élete
1951-ben, hároméves korában családjával együtt kitelepítették a szülőfalujából. Csurgón, Alsóleperden, Mágocson élt egészen 1957-ig, amikor visszakerült az ősi házba. 1966-ban a Mecseki Ércbányákban föld alatti csillésként dolgozott, következő évben műtőssegéd lett. A pécsi Nagy Lajos Gimnáziumban érettségizett, majd 1973-ban diplomázott a Pécsi Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karán.
1973 és 1975 között a Pécs Városi Kórház sebészet-traumatológia orvosgyakornoka,[1] 1975 és 1977 között a Pécsi Orvostudományi Egyetem Anaesthesiológiai és Intenzív Therápiás Klinikán volt gyakornok. 1977 és 1991 között a SOTE Ér- és Szívsebészeti Klinikán egyetemi tanársegéd, majd adjunktus.
1989-ben megkapta az Orvostudományok Doktora címet. Ezt követően 1994 augusztusáig a Haynal Imre Egészségtudományi Egyetem Szív- és Érsebészeti Klinika igazgatója, egyetemi tanár. A Zala Megyei Kórház szívsebészeti osztály osztályvezető főorvosa lett, és ő vezette a Haynal Imre Egészségtudományi Egyetem Szívsebészeti Tanszékét is. 1997-től a POTE és Irgalmasrend II. Sebészeti Klinika – Szívcentrum igazgatója, a POTE Szívsebészeti Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára. 1999 augusztusától a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Szívgyógyászati Klinika igazgatója. 2008 augusztusában nyugdíjazását kérte, azonban még mielőtt erre sor került volna, a Pécsi Tudományegyetem rektora felfüggesztette hivatalából és az intézmény vezetésével Dr. Szabados Sándor egyetemi docenst bízta meg, aki azóta is egyetemi tanárként (professzorként) a klinika igazgatója.

1997. október 23-án Pongrátz Gergely kérésére a forradalom negyvenedik évfordulóján ünnepi beszédet mondott a Corvin közben. 2007 augusztusában Zétényi Zsolttal megalapította a Kárpát-haza Nemzetőrséget.
Díjak, elismerések
2001 Széchenyi-díj
2003 Magyar Örökség díj
2006 Prima Primissima közönségdíj
2006 Prima díj
2006 Kaposvár Díszpolgára
2008 Pro Cultura díj
2008 PRO PATRIA, NON NOBIS DOMINE! (A hazáért, nem magunkért Uram!) feliratú aranygyűrűvel
2011 Budapest díszpolgára
2011 A Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje a csillaggal
Budapest V. kerületének díszpolgára
Magánélete
Nős, két gyermeke van. Bátyja, Papp László akadémikus. Öccse, Papp Gábor, traumatológus, általános sebész és ortopéd szakorvos.
Pro Urbe díjat vett át Gyutai Csaba polgármestertől Ódry Lajos nyugállományú őrnagy, katonazenekari karnagy, a Zalaegerszeg Induló szerzője. Ő saját versével köszönte meg az elismerést.
Pro Urbe díjjal ismerték el Budaházi Tibor festőművész munkásságát is.
Az ünnepi közgyűlésen Tóth Ágnes és Horváth Gábor a Polgármesteri Hivatal két munkatársa címzetes vezető főtanácsosi, illetve címzetes főtanácsosi címet kapott Dr. Kovács Gábor jegyzőtől.
Idén várostörténeti jelentőségű munkálatok kezdődnek, emelte ki a polgármester, amely annak köszönhető, hogy tavaly minden városlakóra 100 ezer forintnyi pályázati forrás és állami támogatás érkezett Zalaegerszegre. Ez azt is jelenti, hogy lakosságszám arányosan a legtöbb uniós támogatást a zalai megyeszékhely nyerte el a nyugat-dunántúli megyei jogú városok közül.
Fotó: Seres Péter